1
Beşiktaş son iki yıl içerisinde büyük bir yükseliş gösterdiği herkes tarafından kabul ediliyor. Geçtiğimiz yıl Sosa'lı, Gomez'li kadrosuyla kolay bir şekilde şampiyon olmuş, sezon sonunda Sosa ve Gomez takımdan ayrıldıktan sonra yeni sezonda işlerin kolay olmayacağı düşünülüyordu. Ancak Beşiktaş gösterdiği performans ile herkesi bir kez daha ters köşeye yatırmayı başardı.

Şenol Güneş hocanın bir sistem takımı oluşturması, takıma kim gelirse gelsin ismin değil sistemin oyunu olduğunu bir kez daha gösterdi. Aslında bu sezon 8-10 puan ile şampiyon olma şansı varken özellikle son haftalarda 14
Devamı
puan gibi bir kayıp yaşamasının ardından Başakşehirspor ile aradaki puan farkı 2'ye kadar inmiş oldu. Bir anda herkes neler oluyor acaba Beşiktaş buradan şampiyonluğu verecek mi sohbetleri bile başladı.

Son 3 haftaya girildiği şu günlerde neler olur bilinmez ama Beşiktaş yine de çok büyük oranda şampiyon olacak. Başakşehir Belediyespor'un bu hafta Trabzonspor deplasmanı bulunuyor. Biliyorsunuz ki Trabzonspor özellikle ikinci yarıda gösterdiği performans ile ligin en iyi ekiplerinin başında geliyor. Özellikle ikinci yarıda sadece Beşiktaş'a kendi evinde kaybeden Bordo-mavili takım Başakşehir'i yenmesi durumunda Beşiktaş ile puan farkını tekrar 5'e çıkarmış olacak.

Lig fikstürüne baktığınız zaman ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ gözüküyor ancak futbolda hiçbir zaman erken konuşmamak gerekiyor. Bekleyip görelim diyorum.
Bjk Spor Haberleri

Beşiktaşımız ve Güncel haber ve bilgi paylaşımlarını sitemizden takip edebilirsiniz.

Son Yorumlar